APITURYSTYKA

Od 4 maja otwieramy nasz api-domek, zapraszamy wszystkich, którzy chcą skorzystać z takiej formy wypoczynku i nie tylko.

Odwiedzających zapraszamy również do skorzystania z miejsca na ognisko, spaceru wśród uli oraz wysłuchania naszych opowieści o pracy pszczół i pszczelarza.

Zapraszamy do Szczańca na ul. Sportową 7
w każdą sobotę i niedzielę w godz. 14-18, po wcześniejszym umówieniu.
tel. 601 682 476

Apiturystyka to także Api-domki, czyli ule zainstalowane w specjalnych domkach, w taki sposób aby można było przebywać z pszczołami w jednym pomieszczeniu, bez fizycznego kontaktu z nimi. Pobyt w takim domku może trwać od 10 minut  do nawet 12 godzin. Brak elektryczności, zakaz wnoszenia telefonów komórkowych sprawia, że można poczuć się blisko natury. Uloterapia to zabieg sezonowy. W Api-domku znajduje się do 300 tys. pszczół, taka duża ilość pszczół wytwarza mikrowibracje oraz powietrze, które jest pozbawione bakterii, wirusów i chorobotwórczych grzybów. Mikroklimat, który występuje w takim Api-domku pozytywnie wpływa na układ nerwowy, uspokaja, obniża ciśnienie krwi, leczy problemy układu oddechowego, bóle głowy, migreny, alergie, bezsenność. Zapach miodu, propolisu i wosku pszczelego wpływa pozytywnie na osoby spędzające czas w takim domku. 

Kontakt

+48 601 682 476
kontakt@fundacjapszczelisad.pl

Lokalizacja

ul. Sportowa 7
66-225 Szczaniec woj. Lubuskie